Blog

DİYARBAKIR HİNDİCİLİK

30 GÜNLÜK AMERİKAN BRONZ HİNDİ

POYRAZ HİNDİCİLİK 30 GÜNLÜK AŞILI SAĞLIKLI AMERİKAN BRONZ HİNDİ AŞILAR VETERİNER KONTROLÜNDE YAPILMAKTADIR SİPARİŞLERİNİZİN TAMAMI EŞ DEĞER BÜYÜKLÜKTEDİR HAFTADA 10 BİN AYDA 40 BİN ADET AMERİKAN BRONZ HİNDİ  ÜRETİMİ YAPIYORUZ KULLANDIĞIMIZ YEMLER %28 PROTEİN VE YÜKSEK MİKTARDA MİNERAL VE VİTAMİN  İÇERİR YUMURTA VERİMİ %90’DIR KURUMUMUZDA SAĞLIK VE HİJYEN ESASTIR ÜRETİM TESİSLERİMİZ STANDARTLARA UYGUNDUR TÜRKİYENİN TÜM…
Devamı

ORGANİK BİTKİSEL ÜRETİM

Organik bitkisel üretim, kontrol ve sertifikasyon kuruluşları ile sözleşme yapılmak suretiyle bu kuruluşların kontrolünde gerçekleştirilir.

“ET STOĞUMUZ YETERLİ”

“KENEVİRLE İLGİLİ EYLEM PLANI HAZIRLIĞIMIZ VAR”

Bakan Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin et stokunun yeterli olduğunu belirterek, “Et ve Süt Kurumunun (ESK) deposunda 50 bin tona yaklaşan stoku var. Türkiye’nin bu alanda, kısa vadede bir sıkıntısı görünmüyor.” dedi.

“ÇİFTÇİMİZE ÖDENMEMİŞ BORÇ KALMAYACAK”

Bakan Pakdemirli, tarımsal destek ödemelerine mart ayında da devam edileceğini belirterek, “Çiftçimize geçmişten hiçbir borcumuzun kalmamasını hedefledik. Mart ayında ödenecek destekleri Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak.” dedi.

“BİN TON SATIŞA HAZIR BAKLİYATIMIZ VAR”

rım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışlara ilişkin, “Dün itibarıyla 60 ton nohut, 50 ton yeşil mercimek satışı tamamlandı, 35 ton da pirinç satılmak üzere depolara arz edilmiş oldu. Bin tonun üzerinde bakliyatımız şu anda satışa hazır. Yakın zamanda marketlerin de pazarların da tanzim satış fiyatına yaklaşacağına eminiz.” dedi.

BAKANLIKTAN “RENKLİ PAMUK” HAMLESİ…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık olarak “sarı gelin” ve “gelincik” adı verilen, tamamen doğal ve renkli iki tür pamuk üreteceklerini söyledi.

ETÇİ BEYAZ HİNDİ

BEYAZ HİNDİ YETİŞTİRİCİLİĞİ
Hindiler eti için üretilen, koyun , keçi, sığırlar gibi sürü
halinde beslenebilen kümes hayvanlarıdır. Ot yiten
hayvanların değerlendiremediği cılız otları, anız alanlarındaki
hububat tanelerini, böcek, çekirge, solucan gibi canlıları
yiyerek ucuz ve kaliteli ete çevirirler.